Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yerel Yönetimler

Küçükçekmece'de sosyal mesafeli "ayak tenisi turnuvası"9.11.2020 13:06:40
Küçükçekmece Belediyesi, Kemal Aktaş Stadı’nda "10 Kasım Atatürk'ü Anma Ayak Tenisi Turnuvası" düzenledi. Turnuva, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak organize edildi.

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma etkinlikleri kapsamında ilçede mücadele eden U-16-U-17 amatör futbolcuların oluşturduğu takımlarla Küçükçekmece’de anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuva, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde, sahalardan uzak kalan sporcuların birbirlerine temas etmeden sportif etkinliklerine katılmaları için gerçekleştirildi.

Turnuvaya 24 ayrı futbol kulübünden 32 ayrı takım katıldı. Her takım 3 as 1 yedek oyuncularla mücadele etti. 128 sporcunun katıldığı ayak tenisi turnuvasında toplamda 32 maç yapıldı. Yapılan maçların ardından finalde İfa Spor ile İstanbul Trabzon karşı karşıya geldi. Şampiyonluğu 2-1'lik skorla kazanan İstanbul Trabzon oldu.

Turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür eden Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sedat Gazi ve protokol üyeleri, düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren takımlara ödüllerini takdim etti.

Kazanan takım oyuncuları turnuva sonunda kupayı kaldırırken, büyük sevinç yaşadı.İLGİLİ HABERLER