Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Müzik grubu flormar işçileriyle klip çekti...6.10.2018 09:26:12
Yapıcılar Grubu'nun, sözleri Nâzım Hikmet'in 'İkimiz' adlı şiirinden alınan şarkısına Flormar işçileriyle birlikte çektiği klibin ilk gösterimi, direniş alanında işçilere yapıldı.

Nâzım Hikmet'in dizeleri, direnen Flormar işçileriyle buluştu. Grubun, sözleri Nâzım Hikmet'in 'İkimiz' adlı şiirinden alınan şarkısına Flormar işçileriyle birlikte çektiği klibin ilk gösterimi, direniş alanında işçilere yapıldı. 'İkimiz' aynı zamanda Yapıcılar'ın ilk klibi oldu.

Yapıcılar Grubu'nun, sözleri Nâzım Hikmet'in 'İkimiz' adlı şiirinden alınan şarkısına Flormar işçileriyle birlikte çektiği klibin ilk gösterimi, direniş alanında bugün işçilere yapıldı.

144 gündür direnişte olan işçiler çekilen klibi, Gebze'de bulunan fabrikanın önünde, Yapıcılar grubu üyeleriyle birlikte izlediler.

Gösterime sanatçılar Orhan Aydın ve Cansu Fırıncı da katıldı.

Flormar direnişçilerinden Sultan Kılıç, klibin gösteriminin ardından soL'a yaptığı açıklamada, "Çok mutluyum, onlarla klip çekmek çok güzeldi. Yapıcılar ekibine çok teşekkür ediyoruz. Klibi çok beğendik" dedi.

Yapıcılar grubunun üyesi Ulaş Özer ise, "İkimiz şarkısını Flormar Direnişi'yle özdeşleştirmiştik zaten. Ve bunu bir direniş şarkısına dönüştürmek istemiştik. Flormar bizim için önemli bir direniş. Birlikte bir klip çekelim istedik ve Nâzım'ı sınıfıyla bir kez daha buluşturalım istedik. Çok mutluyuz, hepimizin klibi oldu" ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER