Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Bahçeli'den sert tepki: İmamoğlu-Yıldırım programını izlemeyeceğim10.6.2019 18:55:05
MHP lideri Bahçeli, İmamoğlu ile Yıldırım'ın karşı karşıya geleceği programı izlemeyeceğini bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından İstanbul seçimlerine ilişkin yeni açıklama yaptı. CHP ve AKP, İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım arasında yapılacak programın moderatörlüğü için, Fox TV sabah haberini sunan İsmail Küçükkaya isminde anlaşmıştı.

Devlet Bahçeli, İsmail Küçükkaya ismine karşı çıkarak, “Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecekleri, moderatörün de sözde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın olacağı bugün belli olmuştur. Hayret etmemek mümkün değildir! Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, bilinsin ki, 16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim” dedi.

Bahçeli, Binali Yıldırım’ın “Kürdistan” ve “Lazistan” ifadelerine de sert çıktı.MHP lideri Bahçeli, AKP’li Yıldırım’ın sözlerine, “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur.Bundan sonra da olamayacaktır.Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır.Sözümüzden dönmedik,sevdamızdan ödün vermedik,özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik.Dünden bugüne duruşumuz aynıdır” ifadeleriyle sert yanıt verdi.

 İLGİLİ HABERLER