Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

"Cemaat yurtları faaliyetlerine devam ediyor"9.1.2018 20:38:38
CHP’li Tahsin Tarhan, Cemaatlerin üniversite yurtlarında örgütlenmelerinin hâlâ devam ettiği iddialarının araştırılması için araştırma önergesi verdi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cemaatlerin üniversite yurtlarında örgütlenmelerinin hâlâ devam ettiği şikayetlerinin artması üzerine bu yurtların tespit edilmesi ve araştırılması için Meclis araştırma önergesi verdi. Tarhan, “Değişen hiçbir şey yok. Cemaat Yurtları göz göre göre faaliyetlerine devam ediyor” dedi.

İktidarın cemaatler ve devlete karşı yapılanmalar ile gerçekten mücadelede etmesi için öğrenci yurtlarından bu yapılanmaları temizlemesi gerektiğini söyleyen Tahran, “Yıllarca cemaat yapılanmalarının devletin başına bela olacağını dile getirdik maalesef dinletemedik. İktidar işin ciddiyetini 15 Temmuz günü anladı. Bankada hesabı var diye, okullarında okudu diye yüzlerce insan cezaevlerine atılırken, cemaat yapılanmalarının yurtlarına dokunulmuyor. Her ile üniversite açarak eğitimin kalitesi yükselmeyeceği gibi öğrencilerin nerede kalacağı da hesaplanmıyor. Dolayısıyla gençler o ilde veya ilçede örgütlenmiş cemaatlerin kucağına itiliyor. Devletin önceliği öğrencinin barınmasını sağlayacak yerleri yapmaktır” dedi.İLGİLİ HABERLER