Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Zarrab davasıyla ilgili MİT raporunu gösterdi29.11.2017 06:38:21
CNN Türk'te yayınlanan ve Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Zarrab davasıyl ilgili olarak MİT raporunu izleyiciyle paylaştı.

CNN Türk’te Şirin Payzın’ın sunduğu “Ne Oluyor?” programının ilk bölümünde AK Parti’li Burhan Kuzu, ikinci bölümünde ise CHP’li Levent Gök konuk olarak yer aldı.

‘ERDOĞAN’A DA GÖNDERİLDİ’

Burhan Kuzu, Reza Zarrab davasına ilişkin “Ortada suç yok” derken, Levent Gök ise dava ile ilgili olarak MİT raporunu paylaştı. Gök, 2013 tarihli olduğunu belirttiği raporda, Zarrab hakkında yolsuzluk yaptığına dair bilgilerin bulunduğunu ve o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a da bu belgelerin gönderildiğini belirtti.

‘ABD, TÜRKİYE’Yİ ZOR DURUMA SOKMAK İSTİYOR’

MİT’in, bu durumun hükümete zarar verebileceğini de raporda belirttiğini söyleyen Gök, “Erdoğan’ın ‘ben bu hususları bilmiyordum’ demek gibi bir şansı var mı?” diye sordu. Burhan Kuzu ise “Bu davanın hiçbir temeli yok. Ortada suç falan yok. ABD, Türkiye’yi zor duruma sokmak istiyor. Trump’ın tüccar mantığıyla para kopartmaya çalıştığı bir durum. Bizde para falan yok. Trump, işine bak” diye konuştu.İLGİLİ HABERLER