Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

HKP, Hikmet Kıvılcımlı'yı anıyor10.10.2017 18:12:58
Türkiye sosyalist hareketinin teorik ve pratik önderlerinden Hikmet Kıvılcımlı, 46’ncı ölüm yıldönümünde mezarı başında anılacak.

Halkın Kurtuluş Partisi,(HKP)  öümünün 46'ncı yılında, 11 Ekim Çarşamba günü saat 10:30'da,  Hikmet Kıvılcımlı'yı Topkapı Mezarlığı'ndaki kabri başında anacak. 

 

 
Kıvılcımlı anması ile ilgili HKP'den yapılan açıklama şöyle: 

Türkiye Devrimi’nin teorik ve pratik önderi, yenilmez devrim savaşçısı, Partimizin ilk genel başkanı Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı 46’ncı ölüm yıldönümünde mezarı başında anıyoruz.

“İnsanlığın önünde iki rahmetten biri var: ya bilesiye, tüm bilinçli, kıyasıya, öldüresiye ve ölesiye Milli Kurtuluş Savaşı göze alınır yahut sürünesiye, sömürülesiye, çürüyesiye, geberesiye, kullaşılır, köleleşilir. Ya Kurtuluş Savaşı ya da en soysuzca Köleleşmenin Mezar Taşı” diyen Ustamız Hikmet Kıvılcımlı, İkinci Kurtuluş Savaşçısı olan Partimizin yolunu her daim aydınlatmaya devam ediyor.

Ortadoğu karanlığında AB-D Emperyalizmi altında inim inim inleyen, Laik Cumhuriyeti yıkmak için iki gerici gücün Ganimet Paylaşım Savaşı içinde kaldığımız günlerde Kıvılcımlı Usta’nın teori ve pratiğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Hikmet Kıvılcımlı, yazdığı eserler ile Antika tarihin yüzündeki peçeyi kaldırmış, anıt eseri Osmanlı Tarihi Maddesi ile Osmanlı İmparatorluğu’nu tüm yönleriyle incelemiş, Türkiye’nin en önemli meselelerini su götürmez bir berraklıkla çözüme kavuşturmuştur. Kıvılcımlı Usta, yaptığı çözümlemeler ile günümüz meselelerinde Partimizin ufkunu açmaya devam ediyor.

Biz Halkın Kurtuluş Partililer, hayatının 22,5 yılını faşizm zindanlarında geçiren, hapishaneleri kızıl bir üniversiteye çeviren, en karanlık işkencelerden alnının akıyla çıkan, onurlu, dik duruşlu, insan sevgisiyle dolu Ustamız Kıvılcımlı’nın düşünce kızları ve oğullarıyız. Ve O’nu bedence ayrılışının 46’ıncı  yıldönümünde anmak için; Devrime olan tüm inancımız, tüm öfkemiz ve kızıl bayraklarımızla mezarı başındayız.İLGİLİ HABERLER