Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Emin Çölaşan: Soner Yalçın'ı tatlı tatlı kıskanıyorum11.1.2018 15:57:09
Sözcü yazarı Emin Çölaşan köşesinde, gazeteci yazar Soner Yalçın’ın "Saklı Seçilmişler" kitabına değindi...

Çölaşan, Yalçın'ın yazılarını zevkle okuduğunu ifade etti. Çölaşan, sık sık, "Soner bu kadar bilgi ve belgeyi acaba nereden buluyor" diye sorduğunu belirtirken, esprili bir dille, "Başka bir deyişle, onu tatlı tatlı kıskanıyorum" dedi.

Çölaşan, "Ülkemizin özellikle tarım, hayvancılık, gıda, gıda sağlığı ve tarım arazileri mülkiyeti konularında nasıl sömürüldüğünü, yerli ve yabancı işbirlikçilere, özellikle yabancı tekellere nasıl peşkeş çekildiğini, bir tarım ülkesi olan Türkiye'nin bu açıdan nasıl sıfırlandığını öğrenmek istiyorsanız, eliniz mahkûm, bu kitabı mutlaka okumalısınız" dedi.

Çölaşan'ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Soner Yalçın'la aynı gazetede çalışıyoruz. Aynı zamanda bir Sözcü okuru olarak onun yazılarını her gün zevkle okuyorum, çoğu zaman da kendi kendime 'Soner bu kadar bilgi ve belgeyi acaba nereden buluyor' diye soruyorum.

Başka bir deyişle, onu tatlı tatlı kıskanıyorum!

Üç günden beri Soner'in yeni çıkan kitabını okumaktayım ve aynı soruları kendime yine soruyorum, nereden bulmuş bu kadar bilgi ve belgeyi.

'Saklı Seçilmişler.' (Kırmızı Kedi Yayınları.)

* * *

Ülkemizin özellikle tarım, hayvancılık, gıda, gıda sağlığı ve tarım arazileri mülkiyeti konularında nasıl sömürüldüğünü, yerli ve yabancı işbirlikçilere, özellikle yabancı tekellere nasıl peşkeş çekildiğini, bir tarım ülkesi olan Türkiye'nin bu açıdan nasıl sıfırlandığını öğrenmek istiyorsanız, eliniz mahkûm, bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Şöyle diyor Soner: 'Bir film düşün, ilk sahne sıradan bir olayla başlar. Film ilerledikçe gelişmelere inanamazsın, dehşete kapılırsın. Film biter etkisinden kurtulamazsın, korkarsın. Bu kitabın yazım sürecinde ben de bunları yaşadım.'

Soner Yalçın'ı kutluyorum, içtenlikle 'Ellerine sağlık' diyorum."

Odatv.comİLGİLİ HABERLER