Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

TGB'den 'Zümrüt Apartmanı' protestosu!28.5.2019 19:42:19
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, Abdullah Şevki'nin Zümrüt Apartmanı adlı pedofili içeren kitabını protesto için yayınevinin önüne gitti.

Küçük bir çocuk ile yaşanan cinsel ilişkinin şehvetli bir biçimde anlatıldığı, Abdullah Şevki imzalı Zümrüt Apartmanı kitabı protesto edildi.

Ankara'da kitabı basan Kurgu Kültür Merkezi Yayınları'nın önüne giden TGB üyeleri, burada bir basın açıklaması yaptı. TGB Ankara İl Başkanı Anıl Eren Yıldız tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye'yi bu çürümeye teslim etmeyeceğiz. Sorumlular yargılanmalı" dedi. Abdullah Şevki'nin kitabının derhal toplatılmasını isteyen TGB'liler, bu sapkınlığa izin vermeyeceklerini söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, pedofili içeren ifadelerin yer aldığı kitabın yazarı, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal sürecin başlatıldığı ve suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da "pedofili" kitabın yazarı Abdullah Şevki hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.İLGİLİ HABERLER