Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Çevrecileri bıçaklayanlar AKP'li mi...11.11.2017 16:57:33
Yol genişletmesi nedeniyle Uskumruköy kavşağında kesilen ağaçları yerinde incelemeye giden Oruç Karacık'ın bıçaklanması protesto edildi. Saldırganın AKP Sarıyer İlçe Teşkilatı üyesi olduğu iddia edildi.

Kuzey Ormanları Savunması (KOS), İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Uskumruköy Mahallesi’nde ağaç kesilmesine karşı çıkanlara yönelik bıçaklı saldırıyı protesto etti. Uskumruköy Kavşağı’nda bir araya gelen KOS üyeleri, “Betonu değil yaşamı savunuyoruz” pankartı açtı.

Eylemde konuşan KOS üyesi Efe Baysal, yol genişletme projesi kapsamında işaretlenen ağaçların kesilmesine engel olmak için yaşam savunucuları Oruç Karacık, Serdar Yüksel’in bölgeye gittiklerinde bıçaklı saldırıya uğradığını ifade etti. Jandarmadan aldıkları bilgiye Oruç Karacık’ın Ramis Bilgin isimli kişi tarafından bıçaklandığını düşündüklerini dile getiren Baysal, saldırganlar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını ifade etti.

‘Saldırgan AKP Sariyer üyesi mi'

Yaşanan saldırının münferit olmadığını dile getiren Baysal, özellikle OHAL döneminin yarattığı karanlık iklim içinde hak ve yaşam savunucularına saldırılar arttığını söyledi. Ramis Bilgin’in AKP Sarıyer Teşkilatı internet sitesine göre parti üyesi olduğunu belirten Baysal, AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’a seslenerek, “Ramis Bilgin teşkilatınızın bir üyesi midir? Sitenizde AKP Demirciköy Başkanı olarak gözüken şahsın dostlarımızın canına kast ettiğinden haberiniz var mı?” diye sordu.

‘Karanlığa meydan okuyoruz'

Baysal, şöyle devam etti: “Devletin en tepesinden en alt katmanlara kadar sirayet eden karanlık iklimin zorbaları beslediğinin farkında olduğumuzu altını çiziyoruz. Yaşam savunucuları olarak tehditlere, baskılara, saldırılara karşı bir aradayız, bir arada yan yana durarak karanlığa meydan okuyoruz.”İLGİLİ HABERLER