Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İsmailağa cemaati, referandum kararını açıkladı24.3.2017 11:32:06
İsmailağa cemaati, anayasa değişikliği teklifine ilişkin olarak 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında 'Evet' oyu kullanacaklarını açıkladı.

Cemaatin resmi internet sitesinde '16 Nisan 2017 Halkoylaması Hakkında Kamuoyu Duyurusu' başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"16 Nisan'da yapacağımız tercihin, bir parti ve şahıs meselesi değil, bütün bir medeniyet, barış ve huzûr içinde bir Türkiye meselesi olduğunun farkında olmalıyız.

 

16 Nisan günü sadece ülkemiz için değil, ümidini yeni Türkiye rûhuna bağlamış ümmet birliği için de tarihî bir gün olacaktır inşâAllâh.

Her zaman olduğu gibi cemaatimiz, Efendi Hazretlerimizin (Kuddise Sirruhû) rehberliğinde Allah'ın (Celle Celâluhû) rızâsından ve İ‘lâ-yi Kelimetullah'tan başka gayesi ve davası olmayan sorumluluk anlayışıyla hareket edecek; Hak ve Hakikat yolunda, ilim, irfan ve hikmet yolculuğunu sürdürecektir.

Ümmetin birlik ve selâmeti ile bu yolun yolcusu olanların muvaffâkiyetlerine duâ ediyor, Mevlâ'mızdan Ülkemiz ve bütün İslâm dünyası için sulh ve salaha vesile olması niyâzıyla 16 Nisan'da 'EVET!' diyoruz."İLGİLİ HABERLER