Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Nagehan Alçı'ya, canlı yayında o sözleri hatırlatılınca...8.2.2017 21:55:11
Nagehan Alçı, Habertürk'teki 'Karşıt Görüş' programında '15 Temmuz darbe girişiminde bulunanlar arasında belki FETÖ'cülerden daha çok Kemalist subay vardı' deyince Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz itiraz etti.

Yavuz"Bu dönem(Ergenekon)  silahlı kuvvetler paçavraya döndürüldü.İnsanlar korkutuldu. Mesele Nagehan Hanım. Kendisi de iyi hatırlar, bilmiyorum şimdi ne diyecektir. Biz bundan 5 sene önce 11 Şubat 2011 günü tutuklandık. Haksız, hukuksuz ve ahlaksızca. Sıfır suçla tutuklandık. Ve 14 Temmuz günü kendisi, CNN Türk'te 'Dört Bir Taraf' programında yayındaydı ve şunu söyledi: 'Generallerin, amirallerin tutuklanması demokrasinin zaferidir.' Siz burada olduğunuz için belki açıklama yaparsınız diye yüzünüze söylüyorum, çünkü arkadan konuşmayı sevmem. Bu tür açıklamalarla silahlı kuvvetler rencide edildi, tasfiye edildi, itibarsızlaştırıldı ve darbeci bir görüntü verildi." dadi

ALÇI: ÇOK FAZLA ŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM

Nagehan Alçı ise Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'un sözlerine karşılık olarak "Siz çok haklı mağduriyetinizi dile getirdiniz ve size katılıyorum. Bu davaların Türkiye'de demokrasiye hizmet edeceğine, Türkiye'deki askeri vesayeti sonlandırılacağına inananlar - ben yek başıma değilim- hakikaten bu ülkede 'demokratım' diyen, -FETÖ'cüleri ayrı bir yere koyuyorum- bir çok insan, o davalara temel olarak destek verdiler. Çünkü çok kötü bir geçmiş vardı. Bu ülkede darbe yapan, darbeler planlayan, ona ortak olan hiç bir generale şimdiye kadar dokunulmamıştı. Hiç bir hesaplaşma yapılmadığı için hukuk yoluyla, bu davalar bunun önünü açar diye düşündük. Hata yaptık. Çünkü bu davalar araçsallaştırıldı ve sizin gibi önemli isimler mağdur edildi. Sonuna kadar haklısınız. O yüzden ben bu aşamada çok fazla şey söylemek istemiyorum' şeklinde konuştu. 

 ABC Gazetesi

 İLGİLİ HABERLER