Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Van'da çığ felaketi!29.1.2017 17:13:38
Van'ın Muradiye İlçesi Yakıncak Mahallesi’nde ava çıkan 3 kişiden 2’si çığ altında kaldı.

Olay, Muradiye İlçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Yakınca Mahallesi’nde meydana geldi. Ercan Akparan, Yakup Kaya ve bir akadaşları avlanmak üzere bu sabah evden çıktı. Dağlık alana doğru yaklaşık 5 kilometre uzaklaşan 3 kişinin üzerine bir anda çığ düştü ismi açıklanmayan bir kişi son anda kurtulurken, Ercan Akparan ve Yakup Kaya ise kar kütleleri altında kaldı. 

 

AYAK İZLERİNİ TAKİP ETTİLER

Yakıncak Mahallesi’nde ava çıkan Ercan Akparan ve Yakup Kaya’dan haber alamayan yakınları, ayak izlerini takip ederek Adaklı bölgesine gitti. İzlerin sona erdiği noktada çığ düştüğünü fark eden yakınları, kısa  süreli aramanın ardından avcılara ait av tüfeği, bere ve poşeti buldu.  AFAD ekiplerinin gelmesiyle birlikte aramalar başlarken, Van'dan da 3 UMKE ekibi bölgeye gönderildi.

AVCILARDAN BİRİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Muradiye İlçesi Yakıncak Mahallesi’nde çığ altında kalan Yakup Kaya’nın cesedine ulaşıldı. Kar kütleleri altından çıkartılan Kaya’nın cesedi, otopsi yapılmak üzere Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Ercan Akparan’ı arama çalışmaları ise sürüyor.İLGİLİ HABERLER