Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

63 üst düzey firai FETÖ’cüye 4 yıldır emekli maaşı ve ikramiye ödeniyormuş1.8.2020 09:31:01
CHP İstanbul Milletvekili Kılınç, “63 örgüt üyesine, kendileri ya da vekalet verdikleri şahıslar üzerinden 15 Temmuz 2016 ila 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında emeklilik maaşı ve ikramiyesi şeklinde ne kadar ödeme yapılmıştır?” sorusunu yöneltti.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Hayrettin Kurt, FETÖ üyelerinin finansal sistemdeki izlerinin yakından takip edildiğini, firari 63 FETÖ mensubunun finansal işlemleri hakkında erteleme kararı verilerek bu kişilere yapılan kamu ödemelerinin(emekli maaşı ve ikramiyesi) önüne geçildiğini açıklamıştı.

MASAK Başkanı'nın açıklamalarıyla, 63 üst düzey firari FETÖ'cünün 4 yıldır devletten emekli maaşı ve ikramiye aldığı ortaya çıkmıştı. MASAK Başkanı'nın skandal açıklamalarını köşesine taşıyan Sözcü Gazetesi Yazarı Aytunç Erkin, konuyla ilgili soru önergesi hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ile görüştü.

Aytunç Erkin'in yazısını okumak için tıklayınız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ylanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, sosyal medya hesabından da Bakan Albayrak'a seslendi. 

 

 İLGİLİ HABERLER